SVÁMÍ VISHWABALADHARANANDA

SWAMI VISHWABALADHARANANDAMudry

Mudry jsou gesta rukou nebo těla, která ovlivňují proudění energie. Člověk je používá k pročištění svých energetických drah, což mu pomáhá duchovně růst, posiluje ho a navozuje fyzickou rovnováhu.

Mudry jsou přínosné mnoha různými způsoby. Paramahamsa Vishwananda zasvětil lidi do třiceti muder a každá mudra přináší své jedinečné dary, jež jsou odkrývány jogínům, kteří ji praktikují.

S různými mudrami se můžeme setkat v náboženských kulturách po celém světě. Křesťané si mohou povšimnout mudry požehnání na ikonách Krista či křesťanských svatých. Hinduističtí svatí a jogíni jsou často zobrazováni, jak při meditaci drží mudru. Budhisté znají mudry díky různým gestům, se kterými je na svých portrétech vyobrazen Buddha Šákjamuni.

Mudry jsou úžasným nástrojem, který změní váš přístup ke každodenní duchovní praxi. Pro používání muder neexistuje žádné omezení, protože mudra pracuje s energií uvnitř našeho vlastního těla. Očištění, které člověku přinese její praktikování, odpovídá úrovni, které jogín dosáhl. Nicméně je důležité vědět, jak mudru používat. V dnešní době si kdokoli z nás může vyhledat mudry na internetu. Žádná technika však nevydá svůj plný potenciál bez milosti a podpory duchovního vedení a zasvěcení.

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda nám v dnešní době předává mudry v kurzech tří úrovní. V České republice můžeme mudry obdržet od přímého představitele Paramahamsy Vishwanandy, Svámího Vishwabaladharanandy. V každém kurzu se učí 10 silných muder, které pomáhají praktikujícím pokročit na jejich duchovní cestě.

Aktuální termíny kurzů Muder se Svámim Vishwabaladharanandou naleznete zde.